Terapia punktów spustowych

Punkty spustowe to źródło wielu dolegliwości bólowych, z którymi zmaga się każdy z nas na co dzień. Są to wrażliwe miejsca na dotyk, które charakteryzują się wzmożonym napięciem. Można je wyczuć za pomocą dotyku w postaci „grudek/guzków”.

Czytaj więcej

Poizometryczna relaksacja mięśni

Świetna metoda w fizjoterapii stosowana w ograniczeniach ruchomości i w przykurczach mięśniowych. Technika ta polega na rozciąganiu tkanek miękkich w stanach wzmożonego napięcia mięśniowego i w przykurczach.

Czytaj więcej

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe

Jest to forma terapii w fizjoterapii, polegająca na rozluźnianiu mięśniowo – powięziowym, która polega na manipulacji tkanek miękkich.

Czytaj więcej...

Flossing w terapii i treningu

Jest to nowa metoda pracy w fizjoterapii. Polega na owijaniu wybranej części ciała specjalną taśmą w celu wywołania kompresji miejscowej tkanek. Kompresja przyspiesza proces leczenia poprzez ruchy danej części ciała, wspomaga odzyskiwanie pełnego zakresu ruchu.

Czytaj więcej

Kinezjotaping

Jest to jedna z wielu metod leczniczych wykorzystywanych w fizjoterapii. Polega ona na oklejaniu (plastrowaniu) wybranych fragmentów ciała z wykorzystaniem specjalnych plastrów. Jest to częsty zamiennik środków przeciwbólowych.

Czytaj więcej...

Dynamiczny Taping

Dynamic Tape, czyli elastyczna taśma rozciągająca się we wszystkich kierunkach. Przypomina zwykłą taśmę do kinezjotapingu, ale różni się od niej budową – złożona jest z materiałów syntetycznych, w przeciwieństwie do kinezjotapingu, który składa się głównie z bawełny.

Czytaj więcej

Rehabilitacja Indywidualna

Fizjoterapia jest to szereg metod leczniczych wykorzystywanych w wielu schorzeniach narządu ruchu. Ma na celu usprawnianie, niwelowanie bólu oraz pomoc w powrocie do zdrowia. Metody, na jakich bazuje fizjoterapia to, m.in. masaż, ćwiczenia ogólnousprawniające, sport, leczenie poprzez aktywność fizyczną, bodźce fizykalne, terapia manualna, kinezjotaping, i wiele innych. Sposób leczenia jest indywidualnie dobierany do potrzeb pacjenta jak i jego możliwości.

Czytaj więcej...

Podkategorie