Oddychanie

Dziennie wykonujesz około 20 000 oddechów. Jeśli robisz to w złej pozycji, to uaktywniasz tylko niewydajne wzorce oddechowe, które powodują coraz większe napięcia mięśniowo – powięziowe w najgłębiej położonych warstwach aparatu oddechowego

Czytaj więcej

Masaż kobiet w ciąży

Masaż dla kobiet w ciąży łagodzi dolegliwości związane z ciążą, oraz przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia, niewyspania czy też stresu.

Czytaj więcej

Regeneracja

Praca nad własnym ciałem to nieustanny wysiłek, dzień do dniu. Nie ma tu dni wolnych. Im ciężej trenujesz, tym więcej uwagi i czasu musisz poświęcić na regenerację.

Czytaj więcej

Pierwsza wizyta

Planujesz pierwszą wizytę w Naszym salonie? Może to będzie Twoja pierwsza wizyta w salonie fizjoterapii i masażu? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie! Warto przeczytać go uważnie, a ułatwi to Tobie oraz Nam. Zapmietać wszystkiego nie trzeba, przecież zawsze można odwiedzić Naszą stronę jeszcze raz :)

Czytaj więcej

Prawidłowe nawadnianie

Woda to podstawowy element budulcowy naszego organizmu. Występuje we wszystkich tkankach, narządach i płynach ustrojowych

Czytaj więcej

Praca siedząca

Masz siedzącą pracę? Często narzekasz na bóle kręgosłupa, opuchnięte nogi? Przeczytaj, zastosuj i poczuj różnicę.

Czytaj więcej

Codzienne nawyki

Ciało wykazuje tendencję do zapamiętywania i przybierania pozycji, w której spędza najwięcej czasu. Jak to jest u Ciebie? Dużo siedzisz? Brakuje Ci ruchu? Przeczytaj kilka istotnych porad, które możesz od razu wprowadzić w swoje życie, poprawiając jednocześnie swój komfort.

Czytaj więcej

Zasady korzystania z sauny suchej/fińskiej

Dzięki współpracy z Klubem Squah4you, każdy klient Body Zone może bezpłatnie skorzystać z sauny znajdującej się w obiekcie. Jeśli planują Państwo skorzystać z sauny, proszę o zapoznanie się z podstawowymi zasadami znajdującymi się w tym artykule.

Czytaj więcej

Prawidłowe obuwie

Zdaje sobie sprawę, że niemożliwe jest całkowite zrezygnowanie z butów wizytowych, z butów na obcasach, czy też klapkach – ale możesz ograniczyć chodzenie w takich butach.

Czytaj więcej

Masaż sportowy - czym jest?

Masaż Sportowy jest to masaż ręczny, w którym dobór technik wykorzystywanych podczas masażu, dobiera się indywidualnie do zawodnika, biorąc pod uwagę jego predyspozycje, uprawianą dyscyplinę sportową i czas w jakim przygotowuje się do ważnych zawodów.

Czytaj więcej

Wskazania & Przeciwwskazania

Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy medycznej, wywodzi się on z Indii i Chin, skąd przeniknął dalej do innych kultur i znacznie się rozwinął. Warto przeczytać ten artykuł, aby poznać korzyści, jakie niesie masaż oraz przeciwwskazania, kiedy nie należy go wykonywać.

Czytaj więcej

Masaż bańkami

Masaż bańkami jest to metoda lecznicza znana od tysięcy lat. Wywodzi się z akupresury. Pierwsze zmianki o zastosowaniu tego zabiegu pochodzą z starożytnej Mezopotamii (tabliczki gliniane). Dawniej stosowano bańki bambusowe, później szklane, obecnie najczęściej używa się baniek gumowych i plastikowych.

Czytaj więcej

Rolowanie mięśni

Rolowanie to technika automasażu, którą wykonuje się samodzielnie. Dzięki tej autoterapii można uzyskać efekt rozluźnienia punktów spustowych, rozluźnienia mięśniowo – powięziowego i poprawy samopoczucia jak i sprawności. Najważniejsza jest tutaj systematyczność.

Czytaj więcej

Masaż tkanek głębokich

„Masaż Tkanek Głębokich to zrozumienie warstw ciała i umiejętność pracy z tkankami w tych warstwach, skupiona na relaksacji, wydłużeniu i uwolnieniu ciągłych, nienaturalnych ograniczających wzorców w najbardziej skuteczny i ekonomiczny sposób”
Art. Riggs

Czytaj więcej